Euro Sweillem

Tradiční kameninové glazované potrubí s hrdlem Euro Sweillem v průměrech DN150 až DN1000 pro výstavbu kanalizace výkopovou metodou. Již mnoho desetiletí chrání tento osvědčený výrobek podzemní vodu a půdu před znečištěním. Výborné vlastnosti kameniny a přesvědčivá kvalita potrubí jsou toho zárukou. Výrobek splňuje přísné požadavky normy EN295.

Společnost Sweillem vyrábí kameninové roury od roku 1935. Koncem 1980-tých let bylo postaveno nové výrobní zařízení s německou podporou a s německými výrobními stroji. Od roku 2001 je výroba externě dozorována Zkušebnou materiálu v Dortmundu dle DIN EN 295. K dnešnímu dni bylo bez jakýchkoliv pochybností dokázáno, že potrubní systémy kameninového potrubí od společnosti Sweillem splňují požadavky normy DIN EN 295. Po vstupu na evropský trh v roce 2012 společnost Sweillem splnila zvýšené požadavky ZP WN 295 od DINCERTCO a byla úspěšně certifikována v červnu 2013 značkou kvality DINplus.

FUNKČNÍ KONSTRUKCE
Na základě normy EN 295 se spojovací systémy definují podle použití a jmenovité světlosti. U menší světlosti do DN200, zvláště u domovních přípojek, se pro roury a tvarovky používá chlopňové těsnění L. Toto těsnění se osazuje přímo u výrobce pevně do hrdla pomocí rozpínacího kroužku z ušlechtilé oceli a odpovídá spojovacímu systému F.

Pro světlost DN200 lze volit mezi kompresním těsněním K a chlopňovým těsněním L. Od světlosti DN250 se používá výhradně těsnění K. Skládá se ze dvou polyuretanových nálitků. Na úzkém konci rour je těsnící kroužek z měkčeného polyuretanu, v hrdle z tvrzeného polyuretanu. Toto těsnění odpovídá spojovacímu systému C dle normy EN295.Odlité těsnící kroužky vyrovnávají materiálové tolerance a při respektování označení vrcholu tak vedou k průběžné rovnosti dna.

Pro ekonomické řešení různých montážních poměrů se roury dodávají ve dvou třídách únosnosti pro každou jmenovitou světlost.

SPOJOVACÍ SYSTÉMY
Spojení kameninových rour se provádí pomocí tvarovaného hrdla. Hrdlo působí jako kloub a zaručuje trvalou bezpečnost potrubního systému i při pohybech půdy.

JMENOVITÁ SVĚTLOST DN100-DN200
Spojovací systém F se používá pro jmenovitou světlost DN 100 až DN 200. Po vypálení se chlopňové těsnění osadí do hrdla. Konec roury neobsahuje těsnící prvek, takže roury se dají bez problému zkracovat. Roury a tvarovky je třeba namontovat axiálně a bez vychýlení.

JMENOVITÁ SVĚTLOST DN200-DN1000
Spojovací systém C se používá pro jmenovitou světlost DN200 a vyšší. Zalití hrdla nebo úzkého konce roury je provedeno tak, že při řádné poloze označení vrcholu se vyrovnají rozměrové tolerance kameninového materiálu, a u rour je tak dosaženo průběžné rovnosti dna. Při zasunutí úzkého konce roury do hrdla se polyuretan měkce stlačí a zajištuje tak utěsnění.

 
Euro Sweilem DN150 - DN1000.pdf Euro Sweilem DN150 - DN1000.pdf
Size : 188.575 Kb
Type : pdf
 

Kameninové hrdlové roury se ukládají dle návodu pro ukládku, který představuje návod výrobce, jehož dodržování je v podrobných bodech vyžadováno v EN1610 a DWA-A 139. EN1610 v aktuálním vydání je evropsky harmonizovaná norma pro „ukládku a zkoušku odvodňovacích a kanalizačních vedení“. Pracovní list DWA – DWA-A139 v aktuálním vydání „Montáž a zkoušky odvodňovacích vedení a kanalizací“ definuje doplňující národní normy.

Euro Sweillem Návod pro ukládku.pdf Euro Sweillem Návod pro ukládku.pdf
Size : 271.083 Kb
Type : pdf

© Copyright CERAPOL