Manžetové těsnění

VIP-Polymers je vedoucí poskytovatel vysoce výkonných gumových vstřikovaných a tlakem lisovaných výrobků světové třídy. Výrobní excelence je postavena na jedinečné kompetenci ve vstřikovací a tlakové technice, kombinované s obsáhlými zkušenostmi a flexibilitou ke splnění prakticky všech požadavků.

S VIPSeal představujeme nový sortiment mnohostranně flexibilních manžet a adaptérů, které jsou vyrobeny dle vnitřně provozních specifikací a požadavků britské normy a ostatních mezinárodních norem.

VIPSeal flexibilní spojky a adaptéry, které slouží ke spojení a opravám potrubí při zohlednění rozdílností vnějších rozměrů. Skládají ze syntetické elastometrické manžety a objímkového stahujícího pásu z nerezové oceli. U standardních spojek jsou použity k zvýšení zatížitelnosti dotahovací smykové pásy.

Elastometrické manžety jsou vyrobeny ze syntetického kaučuku EPDM. EPDM se vyznačuje svou výbornou odolností proti odpadním a drenážním vodám. V případech, kdy je zapotřebí dodatečná ochrana, měl by být použitý nitrilový kaučuk, například když odpadní voda obsahuje uhlohydrátové látky, tuky, oleje, maziva a další. Všechny VIPSeal pryžové komponenty jsou továrně vyrobené a odpovídají BS EN 681-1 Kitemark-certifikaci.

Stahující objímkové a smykové pásy (kovové komponenty) od VIPSeal jsou vyrobené z austenitické, nerezové oceli 1.4301 (304) (17% chrom, 8% nikl) v jednotné kvalitě, která odpovídá většině půdních podmínek. Při uplatnění, kde je požadována vyšší odolnost proti korozi, jako v případech půdní kontaminace nebo u námořních aplikací, by měla být specifikována jakost 1.4401 (316), dodatečný ochranný pás tím není potřebný.


Límcové těsnění (VPF)

Vodotěsná až 10 bar a snadno instalovatelná límcová těsnění FRANK byla navržena speciálně pro tlakově těsnou instalaci potrubí do betonových stěn, nádrží, základových desek, šachet a suterénů.

VIPSeal Manžetová těsnění Typ 2B  Typ VSC, dle EN 295, díl 4

VIPSealTM standardní manžety jsou používány převážně pro odpadní a drenážní roury a pro ostatní netlakové aplikace, tak aby spolu vzájemně spojily všechny trubní materiály a průměry.

VIPSeal Manžetová těsnění Typ 2B  Typ VLC, dle EN 295, díl 4

Manžety s velkými průměry jsou speciálně vyrobeny na objednávku od zákazníka. Mohou být vyrobeny pro prakticky každý trubní průměr. Každá, na přání zvláštní velikost spojky, může být dodána na místo v časovém rozmezí 24 - 48 hodin. Manžetová těsnění VLC Typ 2B od 620 mm budou vyrobena dle Vašeho individuálního zadání.

VIPSeal Dorovnávací kroužky  Velikosti 4, 8, 12, 16, 24, 32 mm

VIPSealTM dorovnávací kroužky jsou nasazeny společně se standardními manžetami v případech, že je velký rozdíl v průměrech mezi oběma spojovanými rourami. U dorovnávacích kroužků se jedná o elastometrickou manžetu rozdílné tloušťky, která je nasazena na menší rouru, aby byl zvýšen její průměr tak, aby mohla být použita standardní spojka. Většina spojení bude vyrobena na míru dle odpovídajících specifických místních požadavků.

VIPSeal Manžetová těsnění  Extra široká (VSC-W)

Extra široká VIPSealTM manžetová těsnění byla vyvinuta ke spojení větších betonových rour.

VIPSeal Manžetová těsnění  Extra široká (VLC-W)

Extra široká manžetová těsnění VLC-W Typ 2B budou vyrobena dle Vašeho individuálního zadání.

VIPSeal Opravné manžety  (VWRC)

VIPSealTM Wraparound spojky slouží k opravě rour větších průměrů bez toho, aniž by bylo nutné vysadit poškozený výřez potrubí. Elastometrické těsnění bude obepnuto kolem roury, následně i vnější pás a vnější svorky tak, aby byla překryta poškozená trubní část. Při správné instalaci bude vytvořeno spolehlivé, vodotěsné těsnění.

VIPSeal Opravné manžety  (VWRC).pdf VIPSeal Opravné manžety (VWRC).pdf
Size : 101.639 Kb
Type : pdf
VIPSeal Kluzný prostředek

Kluzný prostředek slouží k redukci zasouvacích sil při instalaci plastových, kameninových a betonových rour.

VIPSeal Kluzný prostředek.pdf VIPSeal Kluzný prostředek.pdf
Size : 175.844 Kb
Type : pdf
VIPSeal Adaptérové spojky  Dle EN 295, díl 4

VIPSealTM adaptérové spojky slouží k překonání významných diferencí mezi vnějšími průměry potrubí. Tyto spojky jsou vymezeny na každém konci různými průměry, vytvořené formou vstřikování elastometrických manžet tak, že roury mohou být hospodárně a rychle vzájemně spojeny s rozdílnými vnějšími průměry bez dorovnávacích kroužků. Manžety jsou opatřeny upínacími pásy z nerezové oceli, pomocí kterých bude přísně dotažen každý samostatný konec každé roury.

VIPSeal Drenážní spojky Typ 1  (bez objímkového pásu) dle EN 295, díl 4

VIPSealTM drenážní spojky jsou složeny ze stejné elastometrické manžety jako standardní spojky, ale bez dodatečného zesílení vnitřním objímkovým pásem. Sice jsou v normálních případech více doporučované standardní spojky, ale v situacích, kdy je přítomný snížený odpor vůči silnému zatížení zeminou nebo nestabilnímu podloží, může být nasazena drenážní spojka.

VIPSeal Přechodové kroužky  Dle EN 295, díl 4

Přechodové kroužky se používají při spojování hrdlových kameninových rour se spojovacím systémem F (nástrčné hrdlo L) se špicemi z ostatních různých typů rour jako např. SML, GGG, FZ a KG.

VIPSeal Navrtávací kroužky  Dle EN 295, díl 4 pro kameninové roury

Navrtávací kroužky se používají jako těsnění mezi navrtávacími kusy a hlavním kameninovým kanalizačním vedením větším než DN 300.

VIPSeal P-kroužky  Dle EN 295, díl 4

P-kroužky jsou těsnící prvky pro špice kameninových rour a tvarovek. P-kroužky složí jako náhrada ve výrobně provedeného polyuretanového nálitku na špici u spojovacího systému C.

VIPSeal P-kroužky  Dle EN 295, díl 4.pdf VIPSeal P-kroužky Dle EN 295, díl 4.pdf
Size : 257.475 Kb
Type : pdf
VIPSeal PVC Sanitární spojky

Umožňují podzemní a nadzemní aplikace uvnitř i vně budov. Přímé spoje slouží k připojení špic všech trubních materiálů se stejným vnějším průměrem. Připojovací adaptérové spojky slouží k připojení špic různých materiálů potrubí a jmenovité světlosti. Při změně jmenovitého průměru je nutno dodržet směr průtoku.

VIPSeal PVC Sanitární spojky.pdf VIPSeal PVC Sanitární spojky.pdf
Size : 412.314 Kb
Type : pdf

© Copyright CERAPOL